zaczarowana czapka

 

Na wyjazdy ciężko zabierać ze sobą książki, gdy jedzie się z czwórka dzieci. Dlatego też, gdy nasze towarzystwo położy się już do łóżek, często opowiadamy dzieciom opowiadania wymyślone na poczekaniu, wykorzystując wydarzenia z minionego dnia. W ten magiczny sposób narodziła się „Zaczarowana czapka”.

… Daleko, daleko mieszkała Pani, która uwielbiała robić na drutach różne robótki. Dziergała szaliki, rękawiczki, sweterki, aż pewnego razu postanowiła zrobić czapkę. Zastanawiała się, czy ma być to czapka duża czy mała, nie wiedziała jaką zrobić. Po długim namyśle zaczęła robić czapkę dla siebie. To będzie zaczarowana czapka – pomyślała. Dziergając, jej myśli wędrowały hen daleko. Jako mała dziewczynka marzyła, że będzie miała w swoich rękach zaczarowaną czapkę i zastanawiała się, czy było by to możliwe. Gdy ją zakończyła była bardzo, ale to bardzo szczęśliwa, bo na dworze padał duży i gęsty śnieg. Było zimno i mroźnie. Wychodząc z domu mocno naciągnęła swoją zaczarowaną czapkę na uszy, żeby było jej ciepło.

Po powrocie do domu okazało się, że przyjechali do niej mali goście, bardzo się ucieszyła na ich widok. Jednak po chwili posmutniała, bo w domu nie było żadnych zabawek i zmartwiła się, że jej mali goście będą się nudzić, i że już nie będą chcieli jej odwiedzać. Zastanawiała się co tu zrobić. Pomyślała o swojej nowej czapce. Czapka była puszysta i mięciutka. W mgnieniu oka z czapki zrobiła się fantastyczna piłka do gry.
Dzieci były zachwycone. Magiczna, zaczarowana czapka – piłka przelatywała z rąk do rąk, wszyscy śmiali się i bawili doskonale. Nawet kot Tuluś wyruszył na łowy za mięciutką kulką jaką stała się czapka ciotki Agaty. To zaczarowana czapka, wykrzykiwały dzieci jedno przez drugie… cdn.

Amon Pietraga

Amon z stryjenka Agatą

Amon i ciotka Agata

Pietraga pod sufitem

Amon Pietraga

Amon i ciotka Agata Pietraga

Amon & stryjenka Agata

amon Pietraga & kot Tuluś

Amon Pietraga na podłodze

Amon Pietraga

Amon Pietraga

Amon Pietraga gadająca ciotka Agata

Amon Pietraga & Agata Pietraga

Amon Pietraga & Agata Pietraga

Amon w zaczarowanej czapce ciotki Agaty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *